9. – 13.12 Vánoční týden

V týdnu od 9. 12. do 13. 12. 2012 se v DD Meziboří jako každý rok konal Vánoční týden. V tomto týdnu se uskutečnilo mnoho akcí, které uživatelům příjemně obohatili jejich volný čas.

 

V pondělí 9. 12. jsme s našimi uživateli vyráběli různé vánoční ozdoby pro výzdobu bytů uživatelů, ale i společných prostor.  Na DD Javorová 102 se pro uživatele konalo příjemné posezení spojené s poslechem vánočních koled. Uživatelé se zaposlouchali do příjemných melodií, zazpívali si a zavzpomínali na oslavy vánočních svátků.

 

V úterý 10. 12. jsme přivítali děti z mateřské školky.  Děti uživatelům zazpívaly vánoční koledy, ale i jiné veselé písničky,  ke kterým zahrály i malé divadlo. Na závěr děti popřály seniorům krásné Vánoce a svátky a předaly jim malý dárek. Po vystoupení dětípřišlo na řadu vystoupení starších dětí z pěveckého a tanečního souboru Janováček, kteří našim uživatelům hezky rozproudili krev v těle.

 

Ve středu  11. 12. dopoledne přišel již známý farář z Litvínova, aby u nás v Domově sloužil mši svatou. Na mši přišli téměř všichni naši věřící uživatelé, u ostatních byl pan farář individuálně v bytech.

 

Ve čtvrtek 12.12. odpoledne přišli našim uživatelům zahrát manželé Hvozdovi. Jejich repertoár senioři již znají a vždy se na něj velmi těší. Celé odpoledne se zpívali lidové písně, ale také tradiční koledy. Někteří uživatelé si také zatančili. Odpoledne s příjemnou hudbou, kafem a vánočním cukrovím se všem moc líbil.

 

V pátek 13.12. jsme si pro naše uživatele připravili besedu o Vánocích, Vánočních zvycích a tradicích. Kromě povídání, jsme také soutěžili ve znalosti netradičních oslav Vánoc. Také jsme poznávali Vánoční koření dle vůně. Pohodové dopoledne si naši senioři moc užívali. 

IMG_8325 

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Akce. Chcete-li, uložte si odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *