Turnaj v pexesu

Přidal:

Turnaj v pexesu

Již druhým rokem proběhl u nás v domově turnaj v pexesu. Soupeřem našich uživatelů byli opět děti z MŠ Kaštánek Litvínov. Jsou to velcí soupeři a na turnaj se perfektně připravili. Proto jim zaslouženě patří první tři místa včetně krásného poháru. Celé dopoledne probíhalo v pohodovém a usměvavém duchu.

Blahopřejeme vítězům a těšíme se na další společné soutěžení.

Zobrazit více →

0

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Přidal:

Ježíškova vnoučata

Dne 21. 12. 2018 navštívila DSS Meziboří, p. o. Ježíškova vnoučata. Ježíškova vnoučata jsou projekt Českého rozhlasu. Propojuje lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar. Do tohoto projektu jsme se zapojili již podruhé, v letošním roce bylo registrováno 27 přání a 24 bylo již splněno.

Překvapení a nadšení našich seniorů bylo neskutečné. Nejen z množství dárků, které dostali, ale také z dopisů a přáních. ...

Zobrazit více →
0

Rozloučení se písničkou se starým rokem

Přidal:

Rozloučení se písničkou se starým rokem

Poslední akce a tečkou za rokem 2018 proběhlo jak jinak, než písničkou.  K poslechu a k tanci hrála hudba v podání pana Holuba z Teplic a paní Boušové z Litvínova. Skvělou náladu umocnilo i dobré občerstvení, které si senioři připravili sami. Na všech přítomných byla vidět spokojenost, pohoda a dobrá nálada. „Těšíme se na další setkání v novém roce 2019 a již se nemůžeme dočkat“,  zmínili uživatelé domova.

Zapsala: Blanka Beranová aktivizační pracovnice

Zobrazit více →

0

Výlet do kostela v Litvínově.

Přidal:

Výlet do kostela v Litvínově.
Dne 28. 12. 2018 jsme se byli podívat v kostele Římskokatolická farnosti – děkanství Litvínov.  Průvodce nám dělal duchovní správce R.D. Mgr. Grzegorz Czerny. Pro mnohé to byla návštěva  kostela po mnoha letech.

Do domova k nám pravidelně chodí sloužit mše právě tento farář.

Nejdříve jsme si vyslechli historii kostela, prohlédli si krásný interiér a nakonec jsme si společně zapívali vánoční koledy u překrásného vystaveného betléma.

Pro všechny přítomné to byl velmi pěkný zážitek ve stále pokračujícím církevním vánočním období.

 

Zapsala: Dagmar ...

Zobrazit více →
0

Adventní setkávání mezibořských seniorů

Přidal:

Adventní setkávání mezibořských seniorů

Jak se již stalo tradicí v našem domově, tak i letos se uskutečnilo adventní setkávání mezibořských seniorů. Svařené víno a vánoční cukroví provonělo celou budovu a taneční hudba v rytmu rokenrolu zvedla ze židlí většinu přítomných.  Někteří uživatelé ve víru tance dokonce zapomněli i na svoji hůl. Radost a zároveň slzy štěstí provázelo přátelské setkání seniorů města Meziboří. Báječná atmosféra trvala až do samého závěru.

„Přejeme pohodové vánoční svátky a těšíme se na další spolupráci v novém roce ...

Zobrazit více →
0

Adventní setkání seniorů a dětí z MŠ Kaštánek

Přidal:

Adventní setkání seniorů a dětí z MŠ Kaštánek

 

Vánoce jsou tady a s nimi společné adventní setkání uživatelů domova s dětmi z Mateřské školy Kaštánek z Litvínova. Děti si připravily program, ve kterém našim uživatelům zatančily, zazpívaly a při některých písničkách se zapojili do zpěvu i naši uživatelé. Poté následoval přípitek, při kterém senioři obdrželi od dětí vlastnoručně vyrobené přáníčko. Nechyběly ani vánoční tradice jako krájení jablíček a pouštění lodiček ze skořápek ořechů. Pak se začalo péct cukroví. Děti se seniory válely těsto a vykrajovaly linecké ...

Zobrazit více →
0

Zdobení vánočního stromečku v Městské knihovně v Meziboří

Přidal:

Zdobení vánočního stromečku v Městské knihovně v Meziboří

Tak jako každý rok jsme se i letos zúčastnili výstavy netradičně zdobených vánočních stromečků, kterou pořádá Městská knihovna v Meziboří. Smrček, který byl pro nás připravený, jsme ozdobili ručně vyrobenými ozdobami z bukvic a mašlemi v barvě červené a bílé. Seniorky, které se zapojily do zkrášlování stromečku si tak zavzpomínaly na hezké časy, které strávily se svou rodinou doma o Vánocích.

 

Zobrazit více →

0

Bingo – společenská hra i pro rodinné příslušníky

Přidal:

Bingo – společenská hra i pro rodinné příslušníky

V rámci Týdne sociálních služeb si uživatelé i jejich rodinní příslušníci mohli zahrát v jídelně domova společenskou hru Bingo. Pravidla jsou jednoduchá, každý hráč obdrží hrací kartu s čísly, potom se přistoupí k losování čísel, hráči vylosovaná čísla postupně vyškrtávají. Ten, kdo má všechna čísla vyškrtaná jako první, vyhrává. Tato hra je u našich seniorů velice oblíbená. Na tři nejrychlejší hráče čekaly ceny.

Zobrazit více →

0

Dubský koláč 2018

Přidal:

Dubský koláč 2018

 

Ve středu 17. 10. 2018 vyjeli naši uživatelé reprezentovat domov na XVIII. ročník Dubského koláče. Ten je každoročně pořádán zaměstnanci Podkrušnohorských domovů sociálních služeb v Dubí. Akce „Dubský koláč“ je mezi našimi uživateli velmi oblíbena a velice rádi se jí zúčastňují. V příjemném a pohostinném prostředí DSS Dubí na ně čekal bohatý program. Dopoledne se soutěžilo v několika disciplínách a naši uživatelé si tak vybojovali bramborovou medaili. Součástí tohoto dne byla i soutěž o nejchutnější a nejhezčí koláč v podobě ovocného zákusku, za ...

Zobrazit více →
0
Stránka 1 z16 12345...»