UPOZORNĚNÍ

Přidal:

Upozornění

  • Ve středu 12.8.2020 bude probíhat odfrézování zbytků původní živice v ulici Javorová 102 a odfrézování nové vrstvy v ulici Okružní 104.
  • V týdnu od 17.8.2020 se bude provádět pokládka první vrstvy živice v ulici Javorová 102 a následně 18.8. popřípadě 19.8.2020 vrchní vrstva u obou objektů. U obou budov, nesmí stát v těchto termínech žádné vozidlo.
  • Po dobu tří dnů od pokládky, je zakázaný veškerý pohyb vozidel jak návštěv, tak zaměstnanců po nové komunikaci. Výjimku mají pouze záchranné složky, ambulance a podobné.

 

Zobrazit více →
0

Kavárnička

Přidal:

Kavárnička

Jednou z našich pravidelných skupinových aktivit je hodně vyhledávaná a oblíbená “kavárnička”. Uživatelé většinou spolu posedí při kávě a sladkém dortíku. Poslouchají živou nebo reprodukovanou hudbu a při tom si sdělují své zážitky ať už z minulosti nebo ze současného života v domově. Tentokrát se ke kávě místo dortíku podával zmrzlinový pohár s ovocem a šlehačkou. V letních horkých měsících přijde takové osvěžení vhod.

Zobrazit více →
0

Holandský billiard

Přidal:

Sportujeme v každém věku

Dnes již není zcela jasné, kdo, kdy a kde tuto hru vymyslel. Její kořeny však sahají až do 15. století. Předchůdce dnešní podoby nalezneme například v Anglii, kde se lidé bavili tím, že posílali mince po stole. Holandští rybáři zase hráli podobnou hru na palubách svých lodí, když čekali, až se jim naplní sítě rybami. Současná podoba holandského billiardu  je známá z Holandska z druhé poloviny 19. století. Díky své jednoduchosti je vhodná pro děti, dospělé, seniory, fyzicky ...

Zobrazit více →
0

Výlet za zvířátky

Přidal:

Výlet za zvířátky

Nejdříve jsme vyrazili na okružní jízdu do Mostu se zastávkou na Hněvíně, u kostela Nanebevzetí Panny Marie a u nového jezera. Dále jsme pokračovali do Selského dvora v Braňanech, kde jsme pobyli do odpoledne. Užili jsme si všech zvířat, protože je máme rádi. V poledne nás čekal výborný oběd, někteří ho zapili malým pivem,  jiní si dali po obědě kávu s domácím štrůdlem a šlehačkou. Po celou dobu vládla skvělá nálada, smích a krásné počasí.

Zobrazit více →
0

Výlet – výprava

Přidal:

Výlet – výprava

Protože je v našem domově o výlety velký zájem, tak tentokrát jsme uskutečnili pořádnou výpravu. Některá místa pro výlety jsou u našich uživatelů hodně oblíbená. Jedno z nich je  Panenský Týnec a jeho klášterní areál s gotickým chrámem a zvonicí. Je to pozitivní místo, které nabijí léčivou energií. I když jsme ráno vyjížděli se špatnou předpovědí počasí a celý den mělo pršet, tak jak se říká “větru a dešti neporučíš”. Ve chvíli, když jsme vstoupili do prostoru chrámu, přestalo pršet, ...

Zobrazit více →
0

Svátek Anny

Přidal:

Svátek Anny

V neděli slavily svátek Aničky a jelikož i zde máme ženy toho jména, tak byl důvod se opět sejít, zazpívat si a oslavovat. Senioři si společně dali kávičku, dort a další pochutiny. Všichni si tyto společné chvíle „u kulatého stolu“ oblíbili a velmi se na ně těší.

oslava svátku Anna - uživatelé u kulatého stolu oslava svátku Anna ...</p><a class= Zobrazit více →

0

Výlet za pramenitou vodou Evženie

Přidal:

Výlet za pramenitou vodou Evženie

Tentokrát jsme se s našimi seniory vypravili do města Klášterce nad Ohří. Navštívili jsme obnovený areál lázní Evženie  na břehu řeky Ohře. Naším cílem byla ochutnávka pramenů, které v této lokalitě vyvěrají. Jeden ze známých pramenů je  kyselka Evženie. Nejenom, že jsme se touto léčivou vodou osvěžili, ale někteří si ji načepovali a přivezli domů. V místní kavárně jsme se občerstvili výbornou kávou a domácím štrůdlem. Procházkou zámeckým parkem nám vyhládlo natolik, že jsme se těšili ...

Zobrazit více →
0

Výlet – Mšené Lázně

Přidal:

Výlet – Mšené Lázně

Léto je doba dovolených, výletů nebo odpočinku někde u vody. Naši uživatelé mají léto spojené s výlety po krásných zákoutí naší republiky. Tentokrát jsme vyrazili do lázeňské obce Mšené Lázně, které se nachází v  litoměřickém kraji. Pomalou procházkou jsme prošli malebný park a poseděli jsme u rybníka, kde jsme krmili ryby a kačeny. Cestou zpět jsme se zastavili v Libochovicích na oběd. Krásné počasí a skvělá nálada nás provázela po celou dobu výletu.

Zobrazit více →
0
Stránka 1 z27 12345...»