Petanque

Přidal:

Sportujeme v každém věku – turnaj v petanque

Krásné počasí nám umožnilo využít našeho prostředí pro společenskou hru “Petanque”(koulovaná), která pochází ze středomoří Francie. Všichni zúčastnění si poměřili síly bez ohledu na jejich zdravotní handicap. Dokonce se připojili i zaměstnanci domova, aby odlehčili a pobavili naše uživatele před samotným turnajem. Všichni jsme si sportovní den užili a protože se mnohým dařilo na výbornou, rozdávali se i diplomy.

Zobrazit více →
0

Květinová vazba

Přidal:

Květinová vazba

V sobotu 12. 6. v DSS  102 probíhala zooterapie s fenkou Lilly a jako milé zpestření jsme tu odpoledne měli naši novou dobrovolnici, paní Mottlovou z květinářství HaLuMi. Přišla nás naučit dvě základní vazby květin a také všem zúčastněným donesla malý dáreček.

Zobrazit více →
0

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

Přidal:

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

Dne 5. června 2021 se u nás v Domově konalo sportovní dopoledne pro seniory. Připraveno bylo několik disciplín, na které se všichni velice těšili. Hráli se například kuželky, hod na terč, bollo ball nebo kouzelná krabice s ukrytými předměty apod. Senioři byli ze hry tak nadšeni, že hned po vyhlášení výsledků by nejraději hráli znova 🙂

 

Zobrazit více →
0

Život v Krušnohoří

Přidal:

Život v Krušnohoří

Jak se žilo v Krušnohoří před mnoha lety? Abychom zjistili život horalů v Krušných horách před přibližně sto lety, navštívili jsme Krušnohorský lidový dům, který svým vybavením přesně mapuje dobu dávnou. Vyrostl na pláni Krušných hor, poblíž horského hotelu a skiareálu v Lesné. Bylo na co koukat a některým z nás se vrátily vzpomínky z minulosti. Využili jsme i malého občerstvení v místním Horském hotelu Lesná. Horká čokoláda se šlehačkou nás zahřála po všech stránkách, protože ten den ...

Zobrazit více →
0

Trojité osmdesátiny v Domově

Přidal:

Trojité osmdesátiny v Domově

Velkou radost našim seniorkám udělala květina uvázaná s láskou od naší nové dodavatelky z Meziboří, paní Hanky Mottlové – Květinářství HaLuMi. Jedna z oslavenkyň plná dojetí dodala, že ještě nikdy takovou krásnou květinu nedostala.

Děkujeme tedy za úsměvy ve tvářích, které tyto barevné a voňavé dárky vykouzlily.

Zobrazit více →
0

Osázení mobilních zahrádek

Přidal:

Není zde asi nikdo, kdo by nemiloval květiny. A tak jsme se s uživatelkami rozhodly zkrášlit naše mobilní zahrádky a zasadily jsme karafiátky, macešky, vřesy apod. Seniorky se do práce vrhly s radostí a natěšením.

    Zobrazit více →

0
Stránka 1 z56 12345...»