Kdo jsme

Popis zařízení sociálních služeb

Služby sociální péče jsou poskytovány v zařízení Domova sociálních služeb na adrese Okružní čp. 104 a Javorová čp. 102 v Meziboří. Domov se nachází v centru města Meziboří, v klidové části obklopené zelení, v příznivých klimatických podmínkách. Život zde je nedílnou součástí života ve městě. Potřebná veřejná zařízení a instituce jsou dosažitelná veřejnou autobusovou dopravou i pěšky.

Stáří budov je 62 let. Počátkem 90. let prošly obě budovy celkovou rekonstrukcí pro provoz sociálních zařízení. Obě budovy jsou samostatné, bezbarierové a mají tři nadzemní podlaží. Ke každé budově patří příjemná zahrada, která je osázená okrasnými keři, stromy a květinami a má vybavení pro odpočinek a venkovní aktivity. Vlastníkem objektů a zřizovatelem organizace Domov sociálních služeb Meziboří je od roku 2003 Ústecký kraj.

V roce 2000 byla u budovy v ul. Okružní přistavěna nadzemní terasa, která umožňuje našim uživatelům klidné venkovní posezení s výhledem do okolí. V následujících letech byla postupně vyměněna nevyhovující okna za nová plastová, byla modernizována vzduchotechnika či rekonstruovány evakuační výtahy.

V roce 2013 převlékly naše budovy kabát. Byly zatepleny fasády a rekonstruovány střechy a byla dovyměněná zbývající část oken. Celkové náklady stavebních prací  činily 15 670 tis. Kč.

Některé ze zmiňovaných akcí byly provedeny z prostředků investičního fondu organizace a obrovská část byla provedena na náklady našeho zřizovatele. Výsledkem naší společné práce jsou budovy, které jsou svým celkovým charakterem příjemným místem k bydlení a k poskytování kvalitních sociálních služeb.

 

Budova v ul. Okružní čp.104

Vstupní prostor a společenské prostory
Stravovací úsek
Zdravotní úsek
Ekonomicko-technický úsek
Obytný prostor

Obytný prostor tvoří  jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje uživatelů o celkové kapacitě 77 lůžek, kuchyňky a sociální zařízení (toalety s předsíní a koupelny s vodohydraulicky zvedacími vanami a sprchovými kouty). Pokoje jsou vybaveny snadno omyvatelným nábytkem – polohovacími lůžky s elektrickým nebo mechanickým pohonem, servírovacími nočními a jídelními stolky, hygienickými křesly pro vyprazdňování, skříněmi a skříňkami pro oděv, obuv a šatstvo včetně bezpečnostního trezorku pro uložení cenných předmětů uživatelů. Dále jsou pokoje vybaveny kardiačními křesly, odkládacími stěnami, poličkami a židlemi pro odpočinek včetně ostatního základního vybavení a rehabilitačních kompenzačních pomůcek, které jsou přizpůsobeny potřebám a možnostem všech uživatelů s ohledem na věk, zdravotní stav a pohybové možnosti. Stěny pokojů a chodeb jsou opatřeny olejovými nátěry a dřevěnými obloženími, podlahy jsou opatřeny snadno omyvatelnou PVC krytinou. Větrání pokojů je přirozené a zajišťuje dostatečnou výměnu vzduchu. Osvětlení je zajištěno stropními, nástěnnými a stolními svítidly bezpečnostního typu s chrániči. Pokoje jsou vytápěny. Pokoje je možné dle přání uživatele doplnit vlastními bytovými doplňky, elektronikou, květinami, obrazy a dalšími předměty v objemu odpovídajícím velikosti pokoje.

 Budova v ul. Javorová čp. 102

Pracoviště  je od hlavní budovy v ul. Okružní 104 vzdálené cca 150 metrů. Sociální služby jsou tu poskytovány od 1. dubna 1994. Budova Javorová čp. 102 v Meziboří má prakticky stejné stavební uspořádání jako hlavní budova Domova v ul. Okružní 104.  Nejsou zde prostory správní.

 Obytný prostor a společenské prostory v ul. Javorová čp. 102

Obytný prostor objektu tvoří jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s kapacitou 45 lůžek.