Navštívili jsme Terakotovou armádu v Oblastním muzeu v Mostě

Stejně jako mnoho jiných jsme i my s našimi seniory vyrazili za osmým divem světa, kterým je Terakotová armáda. Pohled na nepatrný vzorek z osmitisícové armády, která má za úkol chránit hrobku čínského císaře Čchin Š-chuang-ti, vzbuzoval skutečně obdiv a respekt.

Nejprve jsme si nenechali ujít poutavý dokument, který objasňoval historii a objevení hrobky a následně i zkoumání nalezených vojáků. Zajímavá byla i pasáž dokumentu, která se věnovala i možnému zbarvení soch.

Následně jsme si pečlivě prohlédli jednotlivé exponáty a dočetli se z popisů mnoho zajímavého. Na výstavě jsme si mohli prohlédnout jak sochy vojáků v životní velikosti, tak i jejich zbraně, koně či repliky válečných vozů.

Všem se výstava velmi líbila a byli rádi, že mohli díky ní, alespoň přeneseně nahlédnout do hrobky prvního čínského císaře a dozvědět se něco zajímavého o čínské historii.

Michaela Bendlová Karlíková,DiS

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Nezařazené. Chcete-li, uložte si odkaz.