Sborový zpěv v Domově

Od února letošního roku vzniká v Domově sociálních služeb Meziboří pěvecký sbor. Sešla se desítka zájemců o sborový zpěv, která se schází pravidelně jednou týdně a za doprovodu kytary pilně nacvičuje. Sbor je smíšený, o zpěv mají zájem jak muži, tak ženy, nejen z řad klientů, ale i zaměstnanců. Průměrný věk sboristů je 64 let. Během konkurzu na členy sboru se vyměnilo několik zájemců, ale konečně jsme v plné sestavě a můžeme se plně a pilně věnovat zpěvu.

Když se sejde parta nadšenců, kteří si chtějí sborově zazpívat, provádí tím zároveň i ozdravnou skupinovou terapii.  Obecně se ví, že  zpěv patří mezi velmi zdravé fyzicko-psychické aktivity.  Ve zpěvu nám většinou brání právě to, že nezpíváme čistě, ale pro nás je důležité především chtít zpívat.  Během hodin sborového zpěvu se naučíme jak správně dýchat, jak zacházet s vnitřní energií, jak uvolnit mysl i tělo a hlavně si vždy zvedneme náladu.

V současné době máme ve svém repertoáru především písně lidové. Ale co nevidět nám do zpěvníků přibudou evergreeny našeho mládí. Vystoupení našeho souboru budou probíhat především v rámci společenských akcí našeho Domova.

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Akce. Chcete-li, uložte si odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *