Rezidenční péče, odborný čtvrtletník, 2. červen 2014

Ten dělá to a ten zas tohle… nnn

… Ten dláždí ulice, ten kove podkovy, ta krmí slepice, ta peče cukroví. Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc… I takto by se dalo uvést hlavní téma aktivizační činnosti letošního roku pro uživatele sociálních služeb našeho Domova.

Domov sociálních služeb Meziboří se nachází v rozmanitém prostředí ústeckého kraje, které se nabízí pro návštěvy drobných farmářů, podnikatelů, farem a výroben.

S uživateli Domova jsme si často kladli otázky ve věci stravování při našich společných schůzkách a tím vznikla myšlenka oslovit naše dodavatele ať už jen k besedě o výrobcích, nebo k prohlídce výrobny či ochutnávce.

Stejně jako začíná den čerstvým voňavým pečivem, začala naše první návštěva v janovské pekárně.

A jaké by bylo pečivo bez pořádného kusu masa, zapité tradičním českým mokem. Další zastávkou za ochutnávkou byl zvolen dodavatel masných výrobků a výlet do Chrámu chmele v Žatci, kde navštívíme nejenom muzeum chmele, ale také varnu.

Sladkou tečkou pro uzavření prvního pololetí „ochutnávek“ bude návštěva včelí farmy, která je plánovaná až na květen, za to s příslibem medobraní.

Nápadů je nespočetně a my se těšíme na jejich realizaci a především na ochutnávky, neboť ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.

 

Lenka Růtová

Sociální pracovnice Domova sociálních služeb Meziboří, p.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *