Turnaj v „Člověče nezlob se“

Turnaj v „Člověče nezlob se“

 

Budování vztahů mezi generacemi by mělo být součástí každodenního života. Vzájemná spolupráce mezi mladými a staršími a na jejich přínos pro všechny by se nemělo zapomínat. V rámci budování generačních vztahů jsme uspořádali turnaj ve hře „ČLOVĚČE NEZLOB SE“. Pozvali jsme do našeho zařízení DSS Meziboří děti z MŠ Kaštánek v Litvínově. Přijela skupina 25 dětí – předškoláků, společně se svými učitelkami. Turnaje se zúčastnilo 16 dětí a proti nim nastoupilo stejný počet seniorů. Celkem se hrálo na osmi hracích deskách. Z každé rozehry postupoval do dalšího kola jeden vítěz. Nakonec zůstalo jedno herní pole a k našemu překvapení postoupili do finále opět 2 děti a 2 uživatelé, tak jak tomu bylo na začátku turnaje „Člověče nezlob se“.

V průběhu celého dopoledne, bylo pro nesoutěžící děti a i pro ty, co skončily hru, připraveno několik zábavných stanovišť, které byly umístěny po celé budově. Každý měl tak možnost seznámit se s prostory a vybavením. Doprovodu dětí po zařízení a pro lepší orientaci se zhostili zaměstnanci Domova.

Na závěr se vyhlásili vítězové, kteří obdrželi věcné ceny, a všem hráčům byl předán pamětní list. Nechyběl ani putovní pohár, který zůstal v Domově.

Velkými favoritkami, které reprezentovaly seniory, byly paní Anna Výborná a Libuše Cigáňová. Za to jim náleží velká gratulace.

 

Blanka Beranová

 

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Nezařazené. Chcete-li, uložte si odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *