Tančírna

O tom, že nás hudba a tanec provází po celý život se mohli přesvědčit senioři z Domova sociálních služeb Meziboří. 20. června zde byla slavnostně zahájena „Tančírna“.

            Co nás vedlo k tomu, že jsme v domově otevřeli tančírnu? Při různých akcích, besedách, posezení u kávy vyprávěli  senioři, jak rádi tančili, mnozí nevynechali jediný ples či zábavu ve svém okolí. S přibývající lety od této formy zábavy a setkávání se se svými přáteli a známými  postupně ustupovali. Kulturní a restaurační zařízení postupně přestávala pořádat taneční zábavy i pro starší lidi.  Najednou nebylo kam za tancem jít. V blízkém okolí nikdo neprovozuje taneční zábavy  pro seniory. To byl ten důvod k otevření „Tančírny“.

            V naší „Tančírně“ si mohou všichni zatančit, popovídat si,setkávat se.  Tančírna je místem setkávání se a je určena nejenom uživatelům domova, ale i jejich přátelům, rodinným příslušníkům, seniorům z okolí. Společně se chceme naučit různé taneční styly.

            O tom, že i lidé upoutáni na invalidní vozík, mohou tančit, předvedly v úvodu zahájení „Tančírny „paní Vojtelová, pedagožka ze ZUŠ Litvínov se seniorkou na invalidním vozíku, jejich taneční vystoupení bylo v rytmu tanga.

             Jejich vystoupení   povzbudilo přítomné seniory i rodinné příslušníky a kamarády k tomu, že se taneční parket postupně začal zaplňovat. Velice pěkné bylo taneční vystoupení žáků ZUŠ Litvínov.  Akce se zdařila a věříme, že se budeme takto scházet každý měsíc.

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Aktivity. Chcete-li, uložte si odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *