SPOLUPRÁCE S NÁRODNÍM ÚSTAVEM DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ – STUDIE COH-FIT

Přidal:

SPOLUPRÁCE S NÁRODNÍM ÚSTAVEM DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ – STUDIE COH-FIT

Vážené dámy a pánové,

dovolte nám, abychom využili tuto cestu a požádali Vás o pomoc při sběru dat do významné celosvětové studie. Možná jste zaznamenali v mediích, na sociálních sítích či od kolegů, přátel nebo známých, že Národní ústav duševního zdraví byl osloven jako zástupce pro Českou republiku v celosvětové studii s názvem “The Collaborative Outcomes study on Health and Functioning during Infection Times (COH-FIT)”. Jedná se o rozsáhlý mezinárodní výzkumný projekt pro celou populaci v zemích postižených pandemií koronaviru. Do projektu je zapojeno téměř 200 výzkumníků z celého světa a byl schválen několika národními a mezinárodními odbornými organizacemi.

Cílem studie je rozpoznat jedince, kteří jsou ve vyšším či nižším riziku rozvoje fyzických či psychických zdravotních potíží během pandemie, a během různých stupních restrikcí. Dalším cílem je identifikovat rizikové a protektivní faktory, které poskytnou informace preventivním a intervenčním programům zaměřeným na pandemii COVID-19 a na další pandemie v budoucnu. Ukazuje se totiž, že současná situace přispěla k nárůstů sebevražd i zhoršení duševní pohody a zdraví, a to nejen u dospělých.

K dnešnímu dni průzkum vyplnilo před 90 tisíc jedinců ze 140 zemí světa! Výzkumu se mohou účastnit dospělí, adolescenti a také děti ve věku od 6 let. Přestože je účast v průzkumu zcela dobrovolná, je opravdu důležité, aby se i v České republice zapojilo co nejvíce jedinců, kteří dotazník vyplní až do konce, abychom mohli data správně analyzovat a vyhodnotit. Každý se počítá! Touto cestou Vás srdečně prosíme o předání informace (např. přeposlání tohoto emailu) svým zaměstnancům, klientům, kolegům, přátelům, rodině. Budeme moc rádi, pokud nám pomůžete rozšířit okruh možných zájemců a informace o projektu budete dále sdílet na svých sociálních sítích, webech.

Více informací a také odkaz na vyplnění průzkumu naleznete na stránkách: https://www.coh-fit.com/?lang=cs

Všechny informace včetně dotazníku jsou v češtině, případně v jiných jazycích, stačí si vybrat.

Děkujeme

COH-FIT Czech team

Národní ústav duševního zdraví (National Institute of Mental Health) Topolová 748, 250 67 Klecany

WWW: www.nudz.cz

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.

Přidat komentář