Jahodové pochoutky

Přidal:

Čerstvé jahody…kdo by neochutnal? Ve středu, 18.6.2014, se zaměstnanci kuchyně vydali na sběr čerstvých jahod do jahodových sadů u Teplic. Celkem nasbírali 30 kg jahod, ze kterých připravili pro naše uživatele jahodové pochoutky. Čerstvé jahody se šlehačkou, jahodové koktejly a zapečené tvarohové palačinky s jahodovým přelivem a kousky jahod. Na své si přišel nejeden mlsný jazýček. Všem uživatelům moc chutnalo.

Zobrazit více →
0

Canisterapie

Přidal:

V úterý navštívil seniory v Domově sociálních služeb v ulici Javorová 102 již známý canisterapeutický tým. Australský honácký pes Balda a paní Fenclová naše seniory vždy přímo rozzáří. Kromě výrazného zlepšení psychického stavu tým přináší seniorům také možnost procvičení jemné a hrubé motoriky, řečových a dalších kognitivních funkcí. Těšíme se na další návštěvu. 

 

Zobrazit více →
0

Sportovní odpoledne

Přidal:

Pro zpříjemnění úterního odpoledne jsme si s našimi seniory naplánovali sportovní hry. A protože venku začalo pršet, přesunuli jsme se do tělocvičny, kde si senioři s nadšením zasoutěžili v kuželkách, hodu na koš i v hodu do obručí. Všichni jsme se příjemně pobavili a shodli se, že sportovní hry si můžeme uspořádat mnohem častěji.

Zobrazit více →
0

Velikonoční jarmárek v Litvínově

Přidal:

Velikonoce se nezadržitelně blíží, svědčí o tom i řada výstav s touto tématikou. Jednu z nich navštívili
i senioři z DSS Meziboří. V sobotu 12. 4. jsme si společně vyjeli do Litvínova. Před budovou radnice
i v jejím suterénu jsme na stáncích obdivovali rozmanité drobnosti a uvítali i možnost občerstvení
a zakoupení drobností, ať už pro vlastní potěchu nebo jako dáreček pro své blízké. Hezké bylo
i zastavení u stánku uměleckého kováře a také možnost vidět zde živé ovečky. Výlet se nám vydařil,
i když ...

Zobrazit více →
0