Otevřenost, tanec a nakupování v DSS Meziboří

Přidal:

Těmito symbolickými slovy by se dal stručně shrnout Den otevřených dveří na jarní téma. 23. března 2016 Domov sociálních služeb v Meziboří, p. o. skoro již pravidelně otevřel své prostory veřejnosti a návštěvníci tak měli možnost nahlédnout do dění v Domově.

Ukázku skupinového cvičení pod vedením zkušeného fyzioterapeuta shlédli např. studenti místní Střední školy EDUCHEM, kteří v hojném počtu i se svými pedagogy pojali Den otevřených dveří jako exkurzi.

Nahlédnutí pod pokličku pobytového zařízení Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem bylo pro drtivou většinu zcela novým poznáním a z okamžitých reakcí bylo patrné překvapení v dobrém smyslu slova.

Pro příjemnou atmosféru nám zahrála hudební kapela Melodie a uživatelé neváhali, nechali se strhnout a vyrazili na parket nebo si zazpívali. Také tradiční jarmark na velikonoční téma každoročně nabízí výrobky uživatelů a zaměstnanců, které jsou vždy krásné, tematické a za symbolické ceny.

Nabídka různorodých aktivit a klubů pro naše uživatele, neuniformovaný oděv, domácký leč profesionální přístup zaměstnanců Domova a útulně zařízené pokoje i společné prostory jsou samozřejmým standardem, který je výsadou našeho pobytového zařízení a pozitivní zpětná vazba veřejnosti je pro nás zaměstnance zadostiučiněním a pro uživatele pak zárukou prožití důstojného stáří.

text a foto: Bc. Marie Vorlová, DiS., sociální pracovnice

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.

Přidat komentář