Mezinárodní den seniorů – 1. října 2014

Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů a jejím tehdejším generálním tajemníkem Kofi Annanem vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů.

Den seniorů je oslavou všeho co společnosti přináší staří lidé a zvyšuje povědomí o problémech, se kterým se potýkají. Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím se musí potýkat senioři. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří.

I v našem Domově jsme si tento den všichni připomněli, uživatelé spolu se zaměstnanci pozvali na společné posezení u kávy Mgr. Martina Kliku, radního Ústeckého kraje s kompetencí sociální problematika a bezpečnost a zastupitele města Litvínova a Petra Červenku, starostu města Meziboří, kteří pozvání přijali a mezi nás přijeli. Ti ve svých vystoupeních popřáli všem uživatelům k jejich svátku, hovořili o své práci, které se problematika seniorů úzce dotýká. Přítomní senioři pak pokládali hostům různé dotazy a to i směrem k  ředitelce Domova, paní Heleně Tiché. Na tyto dotazy jim bylo vždy odpovězeno.

Senioři poděkovali za velmi pěkné prostředí, ve kterém žijí, ochotu a péči všech zaměstnanců, výbornou kuchyň a pořádání volnočasových aktivit. Beseda se všem líbila. Obrovské dojetí měli naši senioři z vystoupení dětí z Mateřské školy Meziboří, které společně se svými učitelkami přišli popřát zpěvem a recitací a na závěr všem seniorům rozdali vlastnoručně vyrobená přání, na která namalovaly sebe samé, usměvavé a šťastné. A šťastni v tu chvíli byli všichni přítomní senioři.

Ke kávě zaměstnanci kuchyně pro všechny seniory z Domova upekli výborné koláče a na konci krásného setkání obdrželi senioři od vedení a všech zaměstnanců Domova květinu.

Tento příspěvek je zařazen do rubriky Výročí. Chcete-li, uložte si odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *