Děláme to, co nás baví a zároveň tím pomáháme

Jsme parta seniorů z Domova sociálních služeb Meziboří a máme moc rádi zvířata. V zimě pravidelně sypeme ptáčkům do krmítek dobroty, které jsme nasbírali na podzim. Krmítka máme umístěna na zahradě, kam na ně vidíme přímo z oken pokojů. Pomáháme ptáčkům přežít zimu. Jednou, až dvakrát v roce navštěvujeme blízký psí útulek v Litvínově. Opuštěným pejskům bez páníčků, pomáháme materiálně. Přivážíme granule, konzervy, pamlsky, ale i hračky. Každý rok jezdíme na výlet do Mstišovské obory a lesoparku v Chomutově, kam také vozíme usušené pečivo.

V letošním roce jsme pomohli zvířátku v zoologické zahradě. Stali jsme se adoptivními rodiči želvy uhlířské v zoologické zahradě v Ústí nad Labem. Dostala staré české jméno Josefína. Vybraná finanční hotovost bude použita na celoroční krmení a veterinární péči. V měsíci květnu se chystáme na výlet, podívat se, jak se naší Josefíně daří.

Do podzimu budeme sbírat a sušit nejrůznější přírodniny a pečivo. Plánujeme uspořádat “hostinu zvířátkům” žijícím v lese. Vydáme se k nejbližšímu krmelci, který je nedaleko domova. Založíme do něj jablka, žaludy, kaštany, bukvice, usušené pruty malin, bylinky a pečivo.

Velice si vážíme všech lidí, kteří nezištně zvířatům pomáhají a především těm, kteří provozují různé útulky a stanice a snaží se ze všech sil zachránit životy zvířátek a zajistit jim domov a bezpečí.