Výlet seniorů k „českému moři“

Přidal:

Výlet seniorů k „českému moři“

Ano, tak by se dala nazvat celodenní akce, která proběhla na sklonku letošního léta.

Uživatelé z DSS Meziboří se vydali na výlet k Máchovu jezeru, jehož cílem bylo absolvování okružní plavby, jednoho z mnoha přání, které v rámci letošních návrhů na výlety zaznělo.

Přestože průběh cesty do Doks naznačoval spíše mokrou variantu – to znamená absolvování plavby na lodi s uzavřenou palubou – po příjezdu se nebe jakoby mávnutím proutku rozjasnilo – a tak se celá plavba nakonec uskutečnila na největší vlajkové lodi flotily Máchova jezera, na které je celá horní paluba otevřená.

Kdo na „Mácháči „ byl, potvrdí obrovskou rozlohu této vodní plochy. Viděno z paluby lodi je tento dojem ještě mnohem větší. Vždyť jen samotná plavby trvá okolo 40minut a je otázkou, za jak dlouho se jezero dá obejít pěšky.

Cestou zpět jsme navštívili osvědčený Motorest Velemín, kde po pauze spojené s obědem následovala už jen zastávka v prodejní stodole s možností nákupu produktů od regionálních pěstitelů v Českém středohoří.

Takže i když nám celou cestu tam i zpět pršelo, výsledek předčil očekávání. Vládla obecná spokojenost s průběhem celého výletu, který svou délkou, čítající v součtu přes 200km plus absolvování okružní plavby a ostatní zastávky rozhodně nespadal do kategorie krátkých.

A o tom to celé bylo, podívat se svým způsobem „za hranice všedních dní“.

0
  Související příspěvky
  • No related posts found.

Přidat komentář