PRVOMÁJOVÁ VESELICE

Přidal:

PRVOMÁJOVÁ VESELICE

První máj je jarní svátek zamilovaných, proto jsme se rozhodli k příležitosti tohoto dne uspořádat Prvomájovou veselici. Atmosféra byla sváteční, jídelnu Domova jsme vyzdobili rozkvetlými větvičkami voňavého šeříku a hlohu. Pak už se mohli scházet naši senioři, kterým jsme podávali kávu a nadýchaný perník s čokoládou, který pro ně připravily kuchařky z naší kuchyně. Navštívil nás harmonikář pan Micka, jenž je v našem domově velmi oblíbený a jeho písničky se uživatelům vždy moc líbí. Senioři si tento den řádně užili, nálada ...

Zobrazit více →
0

Turnaj v Holandském billiardu

Přidal:

Turnaj v Holandském billiardu

V dubnu proběhl v Domově turnaj v Holandském billiardu. Holandský billiard je velice chytlavá hra, která si mezi uživateli našla mnoho příznivců. Při samotné hře se hráči nejen dobře pobaví, ale také si procvičí svou přesnost a soustředění. Cílem hry je získat během 3. kol co nejvíce bodů pomocí puků, kterými se hráč trefuje do 4 otvorů. Ty jsou hodnoceny 1,2,3 a 4 body. Uživatelé se scházejí několikrát do roka a snaží se překonat svůj rekord nebo výsledek soupeřů.

Napsala: Kateřina Vavrová, aktivizační pracovnice

Zobrazit více →

0

Zahájení grilovací sezóny – pálení čarodějnic

Přidal:

Koncem dubna jsme v našem domově zahájili grilovací sezónu.  Sešli jsme se v hojném počtu před budovou u venkovního grilu, kde se opékaly špekáčky a klobásky. Počasí bylo teplé a slunečné, a tak se naši senioři mohli osvěžit chlazeným pivem nebo šťávou. K poslechu jsme pouštěli country hudbu. Bylo to příjemné posezení, které si brzy zopakujeme.

Zapsala: Monika Jíšová

Zobrazit více →

0

Osázení mobilních zahrádek

Přidal:

Osázení mobilních zahrádek

V prvních slunečných dnech letošního roku jsme se rozhodli s uživateli vyzdobit terasu našeho domova mobilními zahrádkami, do kterých jsme zasadili květiny pro potěchu oka, různé bylinky a zeleninu. Nakonec jsme všechny sazenice řádně zalili, tak doufáme, že nám vše krásně pokvete a bude bohatá úroda.

Zapsala: Monika Jíšová

 

Zobrazit více →
0

Trénování přesné mušky a citu v ruce…

Přidal:

Trénování přesné mušky a citu v ruce…

… O tom je chytlavá dřevěná hra holandský billiard, kterou si naši klienti ve středu 18. 4. rádi zahráli. Procvičili si svou přesnost, soustředění i taktiku. A nejen to, vzájemně se podporovali, nebo naopak snažili se překonávat. Turnaj, který se odehrál, měl své tři vítěze, o třetím místě musel dokonce rozhodnout rozstřel. Ovšem pozor nikdo nebyl poražený, protože při zábavě s přáteli jde o zábavu, relaxaci, na na chvilku odložit stranou své bolesti.

Pro ty, co neznají ...

Zobrazit více →
0

Setkání s psími kamarády

Přidal:

Setkání s psími kamarády

Dne 4. 4. 2018 nás opět navštívil pan Horský se svými psími kamarády Ťapkou a Tracey. Po srdečném přivítání s uživateli, kdy pejskům naši senioři dali pamlsky a mohli se s nimi pomazlit, nám pan Horský vyprávěl, co je nového v útulku. Dále nás informoval o tom, že se od září rozroste jeho smečka o dalšího člena, bude se jednat o štěně labradora, kterého chce vycvičit jako vodícího psa. Na nový přírůstek se již všichni těšíme.

Zapsala: Monika Jíšová

Zobrazit více →

0

Malujeme pro radost

Přidal:

Malování pro radost

Ve středu dne 7. 2. 2018 nás poprvé navštívil výtvarník a sochař pan Pavel Lakomý, který pořádá kurzy malování pro začátečníky i pokročilé.  Jelikož jsou naši uživatelé velmi šikovní, tak neváhali a tohoto kurzu se s velkým nadšením zúčastnili. Pan Lakomý si pro malující připravil veškerý materiál, takže nebylo proč váhat a mohlo se začít. Senioři malovali dle předlohy na čtvrtku suchým pastelem. Pozorně naslouchali a plnili instrukce lektora, tudíž obrazy, které vytvořili, byly opravdu povedené a fascinující. Nikdo ...

Zobrazit více →
0

Babiččino čtení

Přidal:

Babiččino čtení v MŠ Kaštánek Litvínov

Uživatelé našeho Domova v rámci projektu mezigeneračního setkávání navštěvovali opakovaně děti z MŠ Kaštánek v Litvínově. Důvodem návštěvy bylo předčítání pohádky dětem před spaním a odpočinkem po obědě. Paní Vacková a Šťastná se na čtení pečlivě předem připravovaly, aby výsledek byl co nejlepší. A tak se stalo! Důkazem toho byly následující návštěvy, při kterých děti dávaly jasně najevo svými milými výroky, jak jsou natěšené na další babiččino čtení. Jako odměnu za čtení obdržely naše uživatelky pozornost z keramické dílny MŠ.

Meziboří ...

Zobrazit více →
0

Velikonoční mše

Přidal:

Nejvýznamějším církevním svátkem jsou Velikonoce, kdy si věřící připomínají Zmrtvýchvstání Páně. Dne 26.3.2018 náš Domov navštívil  pan farář R. D. Mgr. Grzegorz Czerny  a přednesl  velikonoční mši pro všechny naše věřící seniory. Mši zakončil svatým přijímáním a požehnáním, poté zazněly písně a modlitby.

Zapsala: Monika Jíšová

  Zobrazit více →

0

Josefovská zábava

Přidal:

Jméno Josef je hebrejského původu, jedná se o prastaré biblické jméno, které vykládáme jako „Bůh ti dá dítě“ nebo „Bůh ti přidá“. V současné době je to šesté nejpopulárnější jméno u nás, i když jeho oblíbenost postupně klesá.  V našem Domově máme několik Josefů, Pepíků nebo Pepinek, proto jsme se rozhodli k příležitosti svátku Josefa uspořádat Josefovskou zábavu.  Zahrát nám přijela hudební skupina Melodie. Svými písničkami zpříjemnila odpoledne našim uživatelům, kteří se přišli pobavit a posedět u kávy. V kuchyni pro naše seniory připravili ...

Zobrazit více →
0
Stránka 1 z30 12345...»